Pomaga poznać wiarę, aby później zrobić coś dla innych. “Teologia dla zabieganych” na Akademii Katolickiej

"Teologia dla zabieganych" to czterosemestralny kurs, który pozwala poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Pismem Świętym, fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie • Uczestnicy spotykają się raz w miesiącu w sobotę na dwóch wykładach •

– W tym roku będziemy proponować takie tematy, które są odpowiedzią na potrzeby czasu. Zapraszam, by skorzystać z tej formuły, bo ona jest takim jakby zastrzykiem na krótki moment po to, żeby móc coś zrobić dla innych, zainspirować się, poznać swoją wiarę i móc sensownie się nią dzielić. Teologia dla zabieganych jest ważną rzeczą dla wszystkich, którzy działają w Kościele i są odpowiedzialni za innych – mówi ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej.

Uczestnicy kursu spotykają się w jedną sobotę w miesiącu na dwóch wykładach związanych m.in. z filozofią, teologią moralną czy fundamentalną. – Nie trzeba wielu godzin w bibliotece lub na salach wykładowych, aby zacząć stawiać sobie pytania filozoficzne i próbować na nie odpowiedzieć, a dzięki temu zyskać coś co wydaje się bezcenne we współczesnym świecie, czyli to poczucie sensu – mówi ks. Marek Dobrzeniecki.

To propozycja dla wszystkich osób pełnoletnich bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Zajęcia są prowadzone w głównym budynku uczelni przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Szczegóły rekrutacji na >>>stronie internetowej<<< uczelni.