Galerie zdjęć

“Ojciec wolnych ludzi”. Spotkanie wokół książki o kard. Wyszyńskim w Domu Arcybiskupów Warszawskich

“Zorganizowanie i pracowitość powinny być najważniejszym przesłaniem kardynała Wyszyńskiego dla młodych” – mówił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas prezentacji książki “Ojciec wolnych ludzi”. W Domu Arcybiskupów Warszawskich zorganizowano spotkanie wokół książki Pawła Zuchniewicza, która w nowej odsłonie ukazała się nakładem Wydawnictwa Stacja7 pod patronatem Archidiecezji Warszawskiej.

PRZED BEATYFIKACJĄ (3): Relikwie i relikwiarze

Niemal gotowe są już relikwiarze na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej

Wyruszyli. 310. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę już w drodze

Dwa i pół tysiąca pątników wyruszyło 6 sierpnia mimo deszczu na Jasną Górę z 310. Warszawską Pielgrzymką Pieszą • Metropolita warszawski podczas Mszy na rozpoczęcie zaapelował, aby pątnicy potraktowali pielgrzymkę jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji. – Potrzeba Polsce w tym czasie ponadczasowych, nowych patronów, jakimi będą kard. Wyszyński i matka Róża Czacka – stwierdził kard. Kazimierz Nycz

Boże Ciało. Msza święta i procesja ulicami Starego Miasta

W uroczystość Bożego Ciała biskup polowy Józef Guzdek i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawili w Archikatedrze Warszawskiej Mszę świętą koncelebrowaną. Po niej ulicami Starego Miasta do katedry polowej przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem.

“Był zafascynowany pięknem, którego źródło dostrzegał w Bogu”. Pogrzeb ks. Mirosława Nowaka

Bp Michał Janocha przewodniczył uroczystościom pogrzebowym ks. Mirosława Nowaka, dyrektora Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej • “Wiedział dobrze, że ewangelizacja przez kulturę jest priorytetem w Kościele. Czuł to, miał dar przyciągania ludzi” – mówił. Kapłan zmarł w nocy z 11 na 12 kwietnia po długiej i ciężkiej chorobie.