Wiadomości

Franciszek: przyjmijmy Jezusa jako chleb życia

„Nie troszczmy się jedynie o chleb materialny, zaspakajający nasz głód, ale przyjmijmy Jezusa jako chleb życia i, począwszy od naszej przyjaźni z Nim, uczmy się kochać siebie nawzajem. Bezinteresownie i bez kalkulacji” – zachęcił papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”.

Abp Hoser trafił ponownie do szpitala. “Stan jest poważny”. Prośba o modlitwę

Abp Henryk Hoser znalazł się ponownie w szpitalu, a jego stan jest poważny, poinformował biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński. Poprosił również o modlitwę.

Papież o zmarłym kardynale: „Z miłością i podziwem wspominam tego brata”

„Z miłością i podziwem wspominam tego Brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi” – napisał papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym, skierowanym na ręce przełożonego jezuickiej rezydencji św. Piotra Kanizujsza, Manuela Morujao SJ, po śmierci 98-letniego kardynała Alberta Vanhoye, SJ, emerytowanego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego i byłego sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

Bp Jezierski zachęca do szczepień. „Nasze życie jest kruche”

„Zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom. One osłabiają uderzenie choroby” – zaapelował biskup elbląski Jacek Jezierski. „Nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę” – dodaje.

W niedzielę będzie można się zaszczepić w 10 parafiach w województwie mazowieckim

W niedzielę, 1 sierpnia, w dziesięciu parafiach na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepień. Będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem.

Pielgrzymki biegowe dotarły na Jasną Górę. „Życie bez wiary jest bez celu i sensu”

Modlitwa za Kościół i Polskę, o ustanie pandemii, wdzięczność za wrześniową beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, prośby o umocnienie wiary w rodzinach i parafiach to intencje, które połączyły na Jasnej Górze biegaczy z różnych stron. Na wspólnej Mszy św. i Apelu jasnogórskim spotkali się maratończycy z Kobierna, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, z Wrocławia (po raz pierwszy) i Bytowa.

Zmarł Albert Vanhoye, najstarszy z kardynałów. Był wybitnym biblistą

W Rzymie w wieku 98 lat zmarł francuski kardynał Albert Vanhoye, najstarszy z żyjących kardynałów. Jezuita miał 98 lat.

Bp Lechowicz po pożarze kościoła w Glasgow: Mam serce zupełnie rozdarte i krwawiące

“Serce krwawi” – tymi słowami bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopat Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, a zarazem przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, skomentował pożar kościoła św. Szymona w Glasgow. Od zakończenia II wojny światowej ta zabytkowa świątynia była religijnym centrum tamtejszej Polonii.

Trwa Przystanek Jezus. „Żeby być świadkiem, trzeba być wszczepionym w Jezusa”

W Płotach trwa 21. edycja Przystanku Jezus. Uczestnicy mają za sobą trzy intensywne dni rekolekcji, które prowadzili biskup Edward Dajczak i ks. Rafał Jarosiewicz.

„Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości”. Biskup o raporcie “Polska zalana piwem”

Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości – przestrzega bp Tadeusz Bronakowski komentując ogłoszony raport Instytutu Jagiellońskiego “Polska zalana piwem”. “Od wielu lat protestujemy przed pobłażliwym, nieodpowiedzialnym i niewrażliwym na konsekwencje, traktowaniem piwa, jako zwykłego napoju” – zaznaczył przewodniczący Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.