Wiadomości: Świat

Kard. Pell sprawował pierwszą publiczną Mszę św. w Rzymie

Kard. George Pell odprawił po raz pierwszy Mszę św. z udziałem wiernych w Rzymie. Jak poinformował w internetowym wydaniu magazyn „America”, były prefekt Sekretariatu ds. Gospodarczych oraz były członek Rady Kardynałów odprawił Mszę św. w kaplicy „Domus Australia”, zbudowanego z jego inicjatywy hotelu dla australijskich pielgrzymów.

Dwa kościoły katolickie spłonęły w stolicy Chile

Dwa kościoły katolickie doszczętnie spłonęły w stolicy Chile na skutek zamieszek, wywołanych demonstracjami antyrządowymi.

Milion dzieci odmawia różaniec. Modlą się o pokój i zakończenie pandemii

Dzisiaj rozpoczęła się światowa inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu”. Akcję zorganizowała papieska fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ma ona swoje źródło w obietnicy Ojca Pio mówiącej o nadziei przemiany świata na lepsze dzięki modlitwie najmłodszych.

“Miał spojrzenie pełne miłości”. Lekarze wspominają ostatnie chwile bł. Carla Acutisa

Piętnastoletni Carlo Acutis zmarł w ciągu tygodnia od rozpoznania ostrej białaczki, ofiarując swoje cierpienie za papieża i Kościół. Po beatyfikacji lekarze i kapelan szpitala, w którym leżał nastolatek wspominali ostatnie dni jego życia.

Obraz Matki Bożej ocalał z pożaru kościoła. Odnaleziono go po 3 miesiącach

Zabytkowy obraz Matki Bożej Bolesnej z kalifornijskiego kościoła misyjnego przetrwał niszczycielski pożar, do którego doszło w lipcu tego roku.

Białoruś: surowa grzywna za modlitwę o powrót abp. Kondrusiewicza

Trzydzieści jednostek bazowych, czyli równowartość około półtora tysiąca złotych – grzywnę takiej wysokości ma zapłacić według lidzkiego sędzi Maksima Fiłatowa prezes Oddziału ZPB w Lidzie Irena Biernacka za udział w modlitwie pompejańskiej, którą katolicy Lidy odprawiali obok miejscowego kościoła farnego w intencji powrotu na Białoruś zwierzchnika białoruskich katolików, arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza.

Poznaliśmy logo ŚDM w Lizbonie

Mimo pandemii nie zaprzestano przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Dziś komitet organizacyjny zaprezentował oficjalne logo wydarzenia.

Rośnie liczba katolików na świecie

W ciągu pięciu lat (2013-2018) liczba ochrzczonych katolików wzrosła na świecie o 6 proc. Największy przyrost odnotowano w Afryce, a największy spadek na kontynencie europejskim

“Nogi miałem skute kajdanami, ale nadal byłem misjonarzem”

– Przez dwa lata niewoli moim jedynym oparciem był poranny i wieczorny pacierz, którego nauczyłem się w rodzinie od matki oraz różaniec, którego nauczyła mnie babcia jako modlitwy kontemplacyjnej – przyznaje ks. Luigi Maccalli. Misjonarz w ubiegły czwartek uwolniony został z rąk dżihadystów. Przebywał w niewoli ponad 2 lata.

Holandia legalizuje eutanazję dla dzieci do 12 lat. Wymagana będzie zgoda lekarza i rodziców

Hugo de Jonge, chadecki minister zdrowia ogłosił w ubiegły wtorek, że większość parlamentarna uzgodniła rozciągnięcie eutanazji również na dzieci w wieku od roku do 12 lat. Do tej pory dzieci w tej kategorii wiekowej były wyłączone z eutanazji.