Wiadomości: Watykan

Kard. Krajewski: przywracamy uchodźcom godność

Kilka dni temu siostry ze zgromadzenia Służebnic Bożej Opatrzności z Katanii oddały do dyspozycji papieża Franciszka należący do nich budynek, aby stał się domem dla migrantów szukających schronienia w Rzymie. Kard. Krajewski opowiedział o dalszej drodze uchodźców, którzy zostaną przyjęci w tym domu.

Franciszek: każdy człowiek nosi w sercu obraz Boga

“Jezus wznosi się ponad polemikę i z jednej strony uznaje płacenie podatku cezarowi, ale przypomina również, że każdy człowiek nosi w sercu obraz Boga” – mówił papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

Nowy członek Rady Kardynałów. To najbliżsi współpracownicy papieża

Papież Franciszek rozszerza grono swoich najbliższych współpracowników. Do grona Rady Kardynałów został włączony Kongijczyk Fridolin Ambongo Besungu, arcybiskup Kinszasy.

Jest następca kard. Becciu. Papież ogłosił nominację

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało, ze nowym prefektem Kongregacji ds. Kanonizacyjnych został włoski biskup bp Marcello Semeraro. Zastąpi on na tym stanowisku zdymisjonowanego 3 tygodnie temu kard. Angelo Becciu.

Franciszek: Śmierć to absurdalny wróg człowieka

O znaczeniu Księgi Psalmów jako nauczycielki modlitwy i powierzania Bogu wszystkich ludzkich spraw mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Spotykając się z wiernymi w auli Pawła VI papież kontynuował cykl katechez o modlitwie.

Kontrola finansowa Watykanie zakończona. „Kolejny ważny krok”

Zakończyła się wizyta w Watykanie ekspertów Komitetu Rady Europy Moneyval – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Zaznaczono, że spotkania odbywały się w klimacie konstruktywnym i współpracy.

Rada Kardynałów w Watykanie spotka się online

Dziś po południu odbędzie się spotkanie Rady Kardynałów doradzającej papieżowi Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej. Przebiegać ono będzie w formie online.

Odpowiedź na “Fratelli tutti”. Zakonnice przekazały dom dla migrantów

Jak poinformował papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski, siostry ze zgromadzenia Służebnic Bożej Opatrzności z Katanii postanowiły oddać do dyspozycji Ojca Świętego należący do nich budynek, aby stał się on domem dla migrantów, szukających schronienia w Rzymie. To odpowiedź sióstr na najnowszą papieską encyklikę “Fratelli tutti”.

Papież przyjął na spotkaniu kard. George’a Pella

Dzisiaj Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji byłego prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych oraz byłego członka Rady Kardynałów- kard. Georga Pella – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Koronawirus w koszarach Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie

W koszarach Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie zanotowano 4 przypadki pozytywnego wyniku testu na obecność COIVD-19 – podały szwajcarskie media publiczne (SRF).