Duchowość dla Warszawy: koncert online

Transmisja online
Miejsce: online
Koncert Marcina Stycznia z zespołem w ramach cyklu "Duchowość dla Warszawy" odbędzie się 14 stycznia o godz. 19:00.

Cykl “Duchowość dla Warszawy” organizuje Akademia Katolicka w Warszawie (dawny Papieski Wydział Teologiczny). >TRANSMISJA

Program słowno-muzyczny pt.: „Święci” to czternaście portretów świętych i błogosławionych stworzonych przez piosenkarza, kompozytora i autora tekstów Marcina Stycznia. Wśród nich: św. Brat Albert, św. Szarbel, św. Jan od Krzyża, św. Jadwiga Królowa, św. Jadwiga Śląska, św. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, św. o. Pio, św. Maksymilian Kolbe, bł. Jerzy Popiełuszko, kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. Michał Giedroy.

Połowę z tych piosenek Marcin Styczeń pisał na zamówienie. Nie wiem, dlaczego właśnie do mnie zwracano się o ich napisanie. Ale czuję w tym palec Bożej Opatrzności – stwierdził autor. Druga część tej płyty powstała w czasie lockdownu i była sposobem artysty na poradzenie sobie z przymusowym zawieszeniem koncertowania i izolacją. Wiele utworów zostało napisanych w pierwszej osobie. Twórca wcielił się w konkretne postacie i przemówił ich głosem. Dzięki temu zabiegowi, święci i błogosławieniu stają się nam bliscy i bardzo ludzcy.

Koncert odbędzie się online 14 stycznia (czwartek), o godzinie 19.00 i będzie transmitowany w internecie. Link do transmisji będzie można znaleźć na stronie internetowej uczelni: akademiakatolicka.pl.

Serdecznie zapraszamy!