III Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Warszawskiej

Parafia: Warszawa. Świętego Krzyża na Trakcie Królewskim
Do udziału zaproszeni są lektorzy, ministranci i kandydaci na ministrantów oraz księża opiekunowie grup ministranckich. W programie Msza św. oraz spotkanie Michałem Bukowskim i zespołem Muode Koty

III Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się
w sobotę 23 listopada  w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie odbędzie się w przededniu uroczystości Chrystusa Króla, która jest świętem patronalnym ministrantów.

Program

10.00 – przygotowanie liturgii

10.30 Msza święta pod przewodnictwem ks. Łukasza Przybylskiego, nowego dyrektora wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży warszawskiej kurii, z udziałem Gregorianum

11.30 – Po co czystość? Gość specjalny TVP Michał Bukowski z zespołem Muode Koty

12.30 – niespodzianka

Organizatorzy proszą o jak najszybszą informację, czy wspólnota ministrantów jest chętna przyjechać i ile osób będzie obecnych na Dniu Jedności. – Będzie nam bardzo miło, jeśli przyjedzie przynajmniej mała delegacja ministrantów z parafii, np. 2-3 osoby. Oczywiście zapraszamy całe grupy – zapewnia ks. Damian Wyżkiewicz CM.

W tym roku nie określamy kwoty wpisowego, prosimy każdą grupę o dobrowolną ofiarę na cele organizacyjne.

Prosimy o zabranie strojów liturgicznych i wyznaczenie jednej osoby do reprezentowania wspólnoty podczas służenia przy ołtarzu.

Zgłoszenia najpóźniej do wtorek 18 listopada na adres damianwyzkiewicz@gmail.com