XIII Marsz Świętości Życia: Msza w archikatedrze warszawskiej

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
Transmisja z Mszy św. poprzedzającej XIII Marsz Świętości Życia rozpocznie się o godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz w archikatedrze warszawskiej. Wezmą w niej udział rodziny i młodzież, którzy w południe wyruszą spod Kolumny Zygmunta do Bazyliki Świętego Krzyża.

Na zakończenie Mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela rodziny będą mogły przyjmować specjalne  błogosławieństwo.

O godz. 12. 40 XIII Marsz Świętości Życia wyruszy sprzed Kolumny Zygmunta. Będzie to wielkie święto rodzin i wszystkich, którzy dbają o najmłodszych, najsłabszych, wykluczanych. Udział w marszu to “tak” dla życia.

Marsz Świętości Życia nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (W tym roku wyjątkowo obchodzoną 9 kwietnia). W swej istocie jest podkreśleniem wartości życia, między innymi obroną praw do życia każdego człowieka: nienarodzonego, cierpiącego, wykluczonego.

Hasłem tegorocznego marszu są słowa “Jestem za życiem” a tematem poruszanym przy tej okazji jest adopcja. Organizatorzy marszu w Warszawie chcą zwrócić uwagę zarówno na dzieci, w domach dziecka, pozbawione rodziców, oczekujące na adopcję, jak też na rodziców adopcyjnych, którzy zdecydowali się im stworzyć rodzinę. – To opcja warta rozważenia – podkreślają organizatorzy marszu. – Rodziny, które nie mogą doczekać się własnych dzieci, mogą je adoptować.

Organizatorzy chcą również podkreślić, że kobieta, która spodziewa się niechcianego dziecka, nie musi decydować się na aborcję, ale może urodzić i oddać dziecko do adopcji. W mediach społecznościowych marszowi będzie towarzyszył hashtag #adOPCJA

Organizatorami Marszu Świętości Życia w Warszawie są archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska.

Po raz pierwszy Marsz Świętości Życia odbył się w Warszawie 25 marca 2006 r. Od 2010 r. w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska. W zeszłym roku w Marszu Świętości Życia wzięło udział ok. 10 tys. mieszkańców Warszawy.

archwwa.pl